Wycieczka do Gruzji i Armenii 2019

19.04.2018
Galeria 2017/Gruzja i Armenia/tlo 2019.jpg

Koleżanki i Koledzy,   

W imieniu Regionu Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji w Krakowie i Koła "Centrum I" Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji w Krakowie - serdecznie zapraszamy do udziału w 15 dniowej wycieczce po GRUZJI i ARMENII we wrześniu 2019 r, organizowanej przez "Wytwórnię Wypraw" z Warszawy, wg niżej zaoferowanego programu.

Zgłoszenia do udziału w wycieczce wraz z zaliczką w kwocie 500 zł.- od osoby płatną przelewem na rachunek bankowy nr 48 1540 1115 2111 0000 5400 0001 przyjmuje Józef Wójciaczyk ul. Cegielniana 28/14, 30-404 Kraków. W zgłoszeniu należy podać kategorię miejsca noclegowego. Terminy pozostałych wpłat zostaną podane po uzgodnieniu z ORGANIZATOREM. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają; Andrzej Brożek tel. 512 777 813 I Józek Wójciaczyk tel. 601 997 227.  


Ze względów formalnych zgłoszenia do udziału w wycieczce będą przyjmowane wyłącznie na karcie załączonej do zaproszenia - przesyłanej na adres e-mail joszko@kki.pl

Pobierz kartę


PLANOWANY PROGRAM WYCIECZKI 1 DZIEŃ 
Zbiórka na lotnisku wskazanym przez organizatora [ prawdopodobnie Katowice Pyrzowice - 3 godz. przed planowanym odlotem samolotu do Gruzji, [ czas przelotu z Katowic do Kutaisi 3h 15 min ]. Przejazd do Gorii - miasta urodzin Józefa Stalina, zwiedzenie położonej na wzgórzu twierdzy, a także skalnego miasta Upliscyche i świątyni Mcheta z relikwiami z czasów Chrystusa. Przejazd do Tbilisi [250 km 3h 30 min. ], obiadokolacja i nocleg.      2 DZIEŃ 
Gruzja. Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, w tym m. innymi kolorowych domów z rzeźbionymi balkonami i labiryntu łaźni tyfliskich. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.   


3 DZIEŃ 
Gruzja. Po śniadaniu wyprawa w góry Kazbegi, kościół Sameba, wodospad Gweleti, gruzińska droga wojenna, Ananuri - forteca położona nad rzeką, wielobarwne skały mineralne. Powrót do Tbilisi, obiadokolacja i nocleg. 


4 DZIEŃ 
Gruzja. Po śniadaniu wyjazd do wykutego w skale klasztoru na wzgórzu Dawid Garedża, przejazd do Signagi i Pirosmani - degustacja win Kachetii. Powrót do Tbilisi, obiadokolacja i nocleg.    


5 DZIEŃ 
Armenia. Po śniadaniu wyjazd do Sewanu, zwiedzanie miasta i okolic jeziora Sewan, skalnych obelisków [chaczkarów], przejazd do Garni - hellenistycznej świątyni położonej na urwistym brzegu kanionu rzeki Azat, wyprawa w głąb kanionu. Przejazd do Erywania [ 300 km, 5h 15 min. ], obiadokolacja i nocleg.  


6 DZIEŃ 
Armenia. Po śniadaniu zwiedzanie Erywania miasta z kolorowego tufu wulkanicznego; Plac Republiki, opera, kaskady z magicznymi tworami sztuki współczesnej, świątynia z relikwiami św. Grzegorza Oświeciciela, meczet Gok Dżami. Obiadokolacja i nocleg w Erywaniu.  

  
7 DZIEŃ 
Armenia. Po śniadaniu przejazd na panoramę Araratu - świętej góry Ormian. Zwiedzanie położonych w górach monastyrów Norawank i Tatew. Powrót do Erywania, obiadokolacja i nocleg. 


8 DZIEŃ 
Armenia. Po śniadaniu wyjazd do stolicy apostolskiej Eczmiadzyn i tamtejszej katedry, skalnego piętrowego miasta Wardzia położonego u styku rzek Parawani i Mtkwari, oraz zamku Chertwisi. Przejazd do usytuowanej na wzgórzu twierdzy Achalciche. Obiadokolacja i nocleg w Achalciche [ 300 km, 5h 15 min. ]. 


9 DZIEŃ 
Gruzja. Po śniadaniu wyjazd do Kutaisi - stolicy starożytnej krainy Kolchidy, byłej kolonii greckiego miasta Milet, krainy słynącej z wypraw po "złote runo". Przejazd do monastyru Gelati i w głąb Kaukazu do Mestii - miasta porywczych Swanów. Obiadokolacja i nocleg w rejonie Mestii [ 410 km, 7h ]. 


10 DZIEŃ 
Gruzja. Po śniadaniu zwiedzanie ukrytej wśród gór miejscowości Ushghuli; zwiedzanie średniowiecznych domów i kościołów z kamiennymi wieżami obronnymi, a wśród nich swobodnie przechadzających się półdzikich świń i innych zwierząt gospodarskich, wyprawa do lodowca najwyższej góry Gruzji - Szchary. Obiadokolacja i nocleg w rejonie Mestii.

 
11 DZIEŃ 
Gruzja. Po śniadaniu wyjazd do Gonio nad Morzem Czarnym, zwiedzenie tamtejszej twierdzy. Obiadokolacja i nocleg w Gonio [ 270 km, 5h 30 min. ].

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


12 DZIEŃ 
Gruzja. Po śniadaniu dzień do dyspozycji uczestników wycieczki. Obiadokolacja i nocleg w Gonio. W tym dniu istnieje możliwość zorganizowania  Wieczoru Gruzińskiego dla zainteresowanych uczestników wycieczki za dodatkową opłatą w wysokości ok. 24 EUR lub 29 USD. 


13 DZIEŃ 
Gruzja. Po śniadaniu wyjazd do Batumi [ 20 km, 20 min. ] zwiedzanie; kamiennego starego miasta, mozaiki ze świateł i szkła, fontanny z "czczą" czyli gruzińską owocową, bezkresnego ogrodu botanicznego i herbacianych pól. Powrót do Gonio [ 20 km, 20 min. ], obiadokolacja i nocleg. 


14 DZIEŃ 
Gruzja. Po śniadaniu dzień do dyspozycji uczestników wycieczki. Obiadokolacja i nocleg w Gonio. 

15 DZIEŃ 
Gruzja. Po śniadaniu wyjazd na lotnisko Kutaisi [ 160 km, 3h 15 min. ], a następnie przelot do Polski [ 3h 15 min. ].   Cena wycieczki jest uzależniona od rodzaju wybranych noclegów i wynosi;  
3 200 zł.- za osobę - za noclegi w pokojach 2 osobowych
3 100 zł.- za osobę - za noclegi w pokojach 3 osobowych
2 950 zł.- za osobę - za noclegi w pokojach 4 - 5 osobowych 

 Wszystkie noclegi w pokojach z łazienkami, za wyjątkiem 2 noclegów w górach [ u miejscowych gospodarzy ] gdzie pokoje mają wspólną łazienkę.   
W cenie wycieczki są zawarte koszty; 
●  transportu samolotem tam i z powrotem [ w tym opłata bagażu kabinowego o wadze do 10 kg od osoby ], 
●  noclegów w obiektach typu; hotel, hostel, pensjonat,
●  przewozów autokarowych uczestników wycieczki po Gruzji i Armenii, 
●  ubezpieczenia KL i NNW,
●  opieki uczestników wycieczki przez pilota ORGANIZATORA,
● wyżywienia; 14 śniadań i obiadokolacji, 

Cena wycieczki nie zawiera; 
● kosztów przejazdu na lotnisko Katowice Pyrzowice i z powrotem, 
● kosztów dodatkowego ubezpieczenia uczestników wycieczki od skutków chorób przewlekłych, 
● kosztów dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w wycieczce, 
● kosztów indywidualnych opłat za bagaż rejestrowany;  o wadze do 20 kg, na osobę w wysokości 400 zł.- lub 500 zł.- za bagaż o wadze do 32 kg, na osobę,    
● kosztów zakupu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
● kosztów komunikacji miejskiej,  


Informacje praktyczne; 
Uczestnicy wycieczki winni zaopatrzyć się w; 
● paszport ważny co najmniej do końca marca 2020 r,  
● ręczniki,
● buty z podeszwą o dobrej przyczepności [ nie koniecznie górskie ], 
● nakrycie głowy chroniące przed słońcem,
● krem z filtrem,
● odpowiednią odzież na wejścia do świątyń prawosławnych - dla Pań; chusty na głowy, spodnie lub spódnice za kolana - dla Panów; warto zabrać spodnie z opinanymi nogawkami [ które po wizycie w świątyni można "zamienić" w krótkie spodenki ], 
● walutę; z Polski zalecane jest zabrać ze sobą euro lub dolary które w Gruzji można wymienić na miejscową walutę LARI [ 1,00 EUR = 2,9 lari ]. W Armenii pieniądze przywiezione z Polski można wymienić na miejscową walutę DRAM [ 1,00 EUR = 560 dram ].  


▲ do góry