Pożegnanie lata 2015 r spływ Dunajcem

19.09.2015
imprezy stare/2015 spływ Dunajcem/30.jpg

Pożegnanie lata 2015 r spływ Dunajcem

W sobotę 19 września 2015 Członkowie i Sympatycy IPA Kraków pożegnali lato, kończąc sezon turystyczny 2015 r, spływem po Dunajcu.

Organizacja spływu została przeprowadzona w iście sprinterskim tempie, bowiem decyzję tą ogłosiliśmy publicznie w poniedziałek 14 września, a już za trzy dni, w środę zabrakło miejsc dla wszystkich chętnych…… ….

W szybkiej i sprawnej organizacji naszego spływu wydatnie pomogli nam; JanSienkiewicz,  prezes powstałego w 1934 roku Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, posiadacz honorowego tytułu „Zasłużony dla IPA Sekcja Polska” oraz Mateusz Kopołka - Przewodniczący Zarządu Regionu IPA Nowy Targ. 

Dziękujemy za bezinteresowną pomoc !!!!

 

Nasz spływ rozpoczęliśmy na przystani w Sromowcach Wyżnych odprawieni przez samego Jana Sienkiewicza : „spływajcie”… No i popłynęliśmy 19 km odcinkiem Dunajca, aż do zdrojów Józefa Szalaya w Szczawnicy, na przystań w pobliżu schroniska PTTK „Orlica”.

Dla wielu z nas, uczestników tegorocznego pożegnania lata, udział w spływie był okazją do wspomnień z pierwszych spływów które rozpoczynały spod Zielonych Skałek w Czorsztynie. Obecnie pozostałości dawnego Czorsztyna pokrywają wody Jeziora Czorsztyńskiego, a nam pozostaną kolejne wspomnienia, które znajdziecie na załączonych fotografiach

Tekst i zdjęcia: Józek Wójciaczyk

red. i opisy zdjęć Dariusz Kuś

Galeria zdjęć


▲ do góry