II bieg Srebrna 10 - relacja

28.09.2017

16 września 2017 Klub Biegacza Olkuszbiega.pl wspólnie z partnerem biegu IPA Region Kraków drugi rok z rzędu powitał w Olkuszu biegaczy z całego kraju na II Biegu Ulicznym Srebrna Dziesiątka, który był biegiem głównym w organizowanym II Memoriale Kazimierza Chechelskiego.

Nowa trasa dała możliwość zwiedzenia samego serca Olkusza w troszkę przyspieszonym tempie. Wspaniała atmosfera, i duch sportowej rywalizacji był odczuwalny w każdym zakamarku tego pięknego miasta a następnie na mecie został zamknięty w pięknym medalu, który każdy uczestnik biegu zabrał ze sobą do domu.

Oprócz biegu głównego można było wziąć udział w wielu imprezach towarzyszących w tym w biegu dla upamiętnienia postaci Pana Kazimierza Chechelskiego w ramach jego memoriału. Do wspólnego biegania zaproszone zostały całe rodziny gdzie rywalizowali w Biegu Pokoleń. Dzieci i młodzieży rywalizowali na dystansach od 50m do 1 km.

Dzięki patronatowi IPA Region Kraków w biegu głównym prowadzona była dodatkowa klasyfikacja służb mundurowych. W tym roku przed Policją, której nie brakło na najniższym stopniu podium stanęła Straż Pożarna oraz przedstawicielka płci pięknej Narodowych Sił Rezerwy, która zwyciężyła w klasyfikacji mundurowej.

W klasyfikacji mundurowej zwyciężyli:

I miejsce: KAMILIA HAYDER z czasem 00:37:05

II miejsce: ARKADIUSZ BUCZYŃSKI z czasem 00:37:28

III miejsce: ROBERT SWĘDZIOŁ z czasem 00:39:02

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez INTERNATIONAL POLICE ASSOCIATION REGION IPA KRAKÓW

tekst oraz zdjęcia wyk. Tomasz Szwajgiel.