Spotkanie noworoczne Region IPA Kraków

15.02.2018
Galeria 2018/Spotkanie noworoczne/1.jpg

W piątkowe popołudnie 9 lutego 2018 roku w Hotelu Galaxy odbyło się pierwsze w nowym roku kalendarzowym spotkanie Przyjaciół Regionu IPA Kraków. Na wstępie, Ryszard Grabski – Przewodniczący Regionu IPA Kraków, w imieniu własnym i organizatorów spotkania powitał przybyłych. I choć nie wszystkich przywitał imiennie, ale wszystkich witał równie serdecznie i gorąco.

Wśród gości, którzy przyjęli nasze zaproszenie, byli m. in. przedstawiciele kierownictwa KWP Krakowie na czele z insp. Pawłem Dzierżakiem - Pierwszym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Pan Bogusław Kośmider, liczne grono przyjaciół i sympatyków Regionu IPA Kraków od lat z nami współpracujących.

Zaprzyjaźnione grupy wojewódzkie IPA reprezentowali: Marian Majowicz Honorowy Prezes Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA oraz Paweł Pasternak Prezes Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA i jej sekretarz Dariusz Walczak. Obecny był również ks. Krzysztof Bogdał, kapelan garnizonu małopolskiego Policji.

Spotkanie przebiegało w luźnej świątecznej atmosferze i było okazją do wręczenia legitymacji potwierdzającej nadanie przez Krajowy Zarząd Sekcji Polskiej IPA honorowego tytułu „Zasłużony dla IPA Sekcja Polska". Uhonorowano nim liczną grupę osób, które od wielu lat w różnej formie aktywnie wspierają naszą działalność. Niestety, z różnych przyczyn, nie wszyscy mogli uczestniczyć w spotkaniu. Przy serdecznym aplauzie zebranych na sali osób Ryszard Grabski przedstawił sylwetki obecnych wyróżnionych i wręczył wyróżnienia. W tym gronie znaleźli się: Janusz Skalski, Krzysztof Czarnobilski, Małgorzata Ostrowska, Zofia Filek – przedstawiciele najróżniejszych profesji.

Całe spotkanie toczyło się w bardzo sympatycznej atmosferze. Prowadzono rozmowy o sprawach bardziej i mniej ważnych, a kilka spędzonych razem godzin oczywiście zbyt szybko dobiegło końca.

Cieszymy się bardzo, że podczas noworocznego spotkania była nas tylu, około 100 osób. Dobrze rozpocząć rok od wizyty przyjaciół , z którymi łączą nas wspólne zainteresowania i cele. Mamy nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy i będzie nas więcej.

Ps.

Serdecznie dziękujemy za przemiłe przyjęcie w gościnnych progach hotelu Galaxy.

Tekst Andrzej Gaczorek

Foto: Iwona Kukla


▲ do góry